Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA
ul. Wyszkowska 87
07-200 WYSZKÓW
Tel. 297424013     
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
SP: REGON: 001073277     NIP: 7621796252

b_250_200_16777215_00_images_2017przegladpiesnipatriotycznej_IMG_7323.JPGJuż po raz siódmy zorganizowaliśmy  Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Uczestniczyły w nim wszystkie klasy i wszyscy uczniowie. W ten sposób obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. 

Piękna patriotyczna uroczystość odbyła się 10 listopada w remizie OSP. Na widowni, obok uczniów i nauczycieli, zasiedli rodzice oraz zaproszeni goście, wśród nich prezes OSP w Wyszkowie kapelmistrz Franciszek Józef Bieganowski, radny miejski Sławomir Wróbel, sołtys Władysław Dudzik, komendant miejscowej OSP Janusz Siatkowski, kierowniczka filii Miejsko-Gminnej Biblioteki Jadwiga Przedpełska, przedstawiciel WKU,  Łukasz Gierek oraz przewodnicząca Rady Rodziców, Agnieszka Głowacka. Impreza rozpoczęła się programem słowno-muzycznym przygotowanym przez gimnazjalistów pod kierunkiem p. Lidii Groszyk ukierunkowanym na 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.  Potem rozpoczęły się prezentacje poszczególnych klasy, od zerówki po III klasę gimnazjum. Klasy kolejno wykonały pieśni: kl. „O” – „Bo w piechocie fajno jest”, kl. I – Moja Ojczyzna”, kl. II – „Oka”, kl. III – „Dziś idę walczyć, mamo” i „Matczyne ręce”, kl. IV – „Miejcie nadzieję” (ze słowami Adama Asnyka), kl. V – „My, Pierwsza Brygada”, kl. VI – „Echo dawnej piosenki”, kl. VII – „Biały krzyż” (w wykonaniu Bartka Jachacego”), „Gdzie jesteście „Rudy”, „Alku”, „Zośko”?”, kl. II gimnazjum – „ Miasto” (z filmu „Miasto 44” Jana Komasy), kl. III gimnazjum – „Tak jak ptaki”. 

Wszystkie klasy były świetnie przygotowane do występu, począwszy od strojów z akcentami militarnymi i patriotycznymi, po doskonałe opanowanie słów, melodii i choreografii. 

Dyr. szkoły Wisław Mielczarczyk podziękował uczniom za piękne występy, wychowawcom za przygotowanie klas, szczególnie paniom Beacie Jakubczak, Mariannie Wołyniec i Lidii Groszyk. Podkreślił, że to jedyny w powiecie taki przegląd, bo biorą w nim udział wszystkie klasy, śpiewają wszyscy uczniowie.

W podziękowaniu za występ wszyscy uczniowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek ufundowany przez pp. Agnieszkę i Łukasza Głowackich. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! Również zaproszeni goście mogli posmakować pysznych ciast upieczonych przez mamy naszych uczniów. Im również bardzo za to dziękujemy!

Gmina Wyszków

gmina

Początek strony