Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA
ul. Wyszkowska 87
07-200 WYSZKÓW
Tel. 297424013     
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
SP: REGON: 001073277     NIP: 7621796252

b_250_200_16777215_00_images_2018GMINNYPRZEGLADKOLED_DSC05877.JPGUczniowie naszej szkoły oraz Szkół Podstawowych nr 1 i 2  w Wyszkowie będą reprezentowali Gminę Wyszków na Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Gminny etap odbył się we wtorek 9 stycznia w WOK „Hutnik”.
Uczestników XIX Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek powitała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 (organizator konkursu) Hanna Dziubiel oraz proboszcz parafii św. Wojciecha ks. Roman Karaś. - Niedawno obchodziliśmy Boże Narodzenie, słowo stało się ciałem. A dziś to wyśpiewamy. Wyśpiewamy, że to Boże Dziecię jest naszym Bogiem i Zbawicielem. 

Wszystkim życzę pierwszych miejsc – do uczestników zwrócił się ksiądz proboszcz. Niestety, pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach mogły przypaść tylko jednym. O tym, komu zdecydowało jury pod przewodnictwem kapelmistrza Młodzieżowej Orkiestry Dętej Franciszka Józefa Bieganowskiego. W jego skład weszli również nauczycielka muzyki, prowadząca zespoły i chóry Janina Dąbkowska, prowadząca zespół „Oberek” Danuta Deptuła oraz organista parafii św. Wojciecha Krzysztof Zacharski. A werdykt nie był łatwy. – Długo to trwało, ale reprezentujecie bardzo wysoki poziom, niuanse były minimalne – uczestników pochwalił Józef Bieganowski.

W kategorii klas 0 – III wygrała SP w Rybnie: Nikola Godleś oraz bliźniacy Igor i Marcel Juszczyńscy (nic dziwnego, że wykonywali utwór braci Golców „Pastuszkowie bracia mili”). II miejsce ex aequo zajęli uczniowie SP1: Gabrysia Ciecióra, Zofia Siwiera i Antonina Dąbrowska oraz SP w Leszczydole-Nowinach: Alicja Szczesna, Amir Zając, Amelia Gąsiewska i Sandra Jeż. Jury przyznało aż trzy III miejsca: SP4 - Liliana Maciejewska, Aleksandra Korczakowska, Joanna Mroczek, Julia Piłka i Maja Kalisz; SP w Olszance – Natalia Gołdys, Alicja Krajewska, Jakub Sieńkowski; SP5 – Weronika Apelska i Zuzanna Jermacz.
W tej kategorii wystąpili również: SP3 – Amelia Palesa, Kamil Jaszewski i Adam Sitek; SP w Leszczydole Starym – Julia Rogulska; SP2 – Alicja Piątkowska.
„Jedynka” zwyciężyła w kategorii klas IV – VI: Anna Zaleska, Magdalena Zyśk, Karolina Zyśk, Amelia Andrzejewska i Maja Czyż. II miejsce zajęły uczennice SP5: Antonina Gołębiewska, Hanna Sosnowska, Kalina Głosek, Aleksandra Hilak i Wiktoria Hilak. Dwa III miejsca przyznano: SP w Leszczydole Starym - Karolina Augustynik, Gabriela Ciach, Kinga Kowalczyk i Sandra Nowakowska oraz SP w Rybnie - Ewa Głowacka i Łukasz Milczarczyk.
W tej kategorii wiekowej SP2 reprezentowali: Marta Postek, Nikola Prus, Nina Turek i Karol Ciunajko; SP w Lucynowie: Weronika Urbanowska i Julia Kozman; SP w Leszczydole-Nowinach: Aleksandra Wiśniewska, Wiktoria Aksamitowska i Monika Zalewska.
Najwięcej kłopotu jury miało z wyłonieniem reprezentanta gminy do etapu powiatowego przeglądu w kategorii klas VII oraz gimnazjów. Ostatecznie wygrała Wiktoria Kukwa z SP2. II miejsce zajął zespół z SP5: Aleksandra Sieńkowska, Wiktoria Szczerba, Aleksandra Filipkowska i Weronika Undziakiewicz. III miejsce ex aequo jury przyznało Natalii Kroczek i Katarzynie Przybysz z SP1 oraz Bartłomiejowi Jachacemu z SP w Rybnie.
W tej kategorii wystąpili również: SP3 - Monika Koczara, Bartłomiej Gołębiewski, Konrad Michalik, Kajetan Michalik i Izabela Michalik; SP4 - Emilia Karolkiewicz i Anna Krucińska; SP w Olszance - Magdalena Czyż, Amelia Skoczeń, Natalia Rogulska i Krzysztof Gołdys; SP w Leszczydole-Nowinach - Marta Zalewska.

AUTOR: SYLWIA BARDYSZEWSKA - NOWY WYSZKOWIAK

WSPÓŁPRACA

MLEKO Z KLASĄ
Owoce w szkole
SKO
B jak bezpieczny
UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ

Gmina Wyszków

gmina

Początek strony