image Pod dużym znakiem zapytania stoi dzisiaj zasadność studiowania kierunków nauczycielskich. Już teraz mówi się o ogromnym niżu demograficznym. Wielu absolwentów liceów uważa, że pedagogika studia to kierunek łatwy i przyjemny. Z łatwością można więc zdobyć tak wymagany dzisiaj papier uczelni wyższego. Tego typu myślenie po kilku latach może się zemścić. Okazuje się, że pracy dla pedagogów nie ma. Jedynym wyjście z sytuacji jest dalsze kształcenie się. Studia podyplomowe są doskonałą szansą na zmianę zawodu i zdobycie zupełnie nowych kwalifikacji. Warto pomyśleć zwłaszcza o takich specjalizacjach, które cenione są na rynku pracy przez potencjalnych pracodawców. Na pierwszy plan wysuwają się coraz modniejsze studia podyplomowe coaching. Przez potencjalnych pracodawców wiedza z zakresu coachingu jest coraz bardziej ceniona. Pozwala nie tylko na rozwój osobisty ale również rozwój całego przedsiębiorstwa. Zresztą te osoby, które nie chcą mieć problemów na rynku pracy po ukończeniu uczelni wyższej powinni zdecydować się na studia inżynieria. Od razu musimy jednak zaznaczyć, że nie są to studia ani łatwe ani przyjemne. Wymagają przyswojenia ogromnego zakresu wiedzy.

Comments are closed.