Absolwenci liceów, którym marzy się praca w sektorze finansowym pod uwagę powinni wziąć studia na kierunku ekonomii. Z pełną odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że studia ekonomia to studia interdyscyplinarne łączące w sobie wiedzę z wielu różnych dziedzin. W trakcie nauki student musi przyswoić sobie zagadnienia z Kresaku matematyki, wiedzy o gospodarce, prawie, historii czy finansów publicznych. Kierunek ten można studiować nie tylko w Polsce. Na najwyższym poziomie z zakresu tej wiedzy przedstawiają się studia w Anglii. Jest to jednak oferta tylko dla tych najlepiej sytuowanych. Utrzymanie się w Wielkiej Brytanii, studia w UK, czesne naprawdę sporo kosztują. Z drugiej jednak strony po najbardziej renomowanych uczelniach angielskich polski rynek pracy stoi przed nami otworem. Nie do przecenienia jest również możliwość perfekcyjnego opanowania języka obcego. Studia zagraniczne to jednak opcja tylko dla najzdolniejszych. Osoby, które chcą zdobyć konkretne umiejętności w jednym wybranym zawodzie powinny pomyśleć o węższej specjalizacji. Taką z całą pewnością dają studia kosmetologia.

Comments are closed.